آب و هوای ونیز

>> آب و هوای ونیز :

ونیز شهر روی " آب” در شمال ایتالیا بر روی تالاب ونیز و از قسمت شمال شرقی‌ در مجاورت دریای ادریاتیک قرار دارد. ونیز در امتداد ۱۱۸ جزیرهٔ کوچک ما بین دهانهٔ پو و رودخانه پیاو واقع شده است. مهمترین دلیل برای معروف بودن ونیز وجود کانال‌ها در میان آن و بر روی این باتلاق است. این شهر بی‌ نظیر در اروپا بزرگترین منطقه بدون ماشین را در قسمت قدیمی شهر با وجود ۱۵۰ کانال به جای جاده‌ها به خود اختصاص داده است. در این منطقه مردم برای جابجایی‌ یا از وسایل آبی مانند قایق استفاده کرده و یا پیاده روی می کنند. بخاطر شناور بودن ونیز بر روی کانال‌ها (همانند آمستردام) میزان رطوبت هوا بالا می باشد، و این موضوع در تابستان وقتی‌ که با گرمای هوا همراه می شود آزار دهنده و شرایط ناراحتی‌ ایجاد می‌کند. علی رغم این موضوع شهر ونیز در ماه‌های ژولای و آگوست بیشترین تعداد گردشگر تور ونیز را به خود می‌بیند. بنابراین ظرفیت هتل‌ها در این ماه‌ها تکمیل می باشد، پس اگر قصد سفر به ونیز، با وجود هوای شرجی و گرم در این ماه‌ها را دارید از قبل هتل خود را رزرو کنید.

>> آب و هوای ونیز در پاییز و بهار :

این فصل ها دورهٔ تغییرات متناوب است. نزدیک بودن هر دوی این فصل ها به تابستان باعث گرمای دلپذیر در روزها و خنکی تازه در شب‌ها شده است. در ماه می میانگین حداکثر و حداقل دما به ترتیب ۲۱ و ۱۲ درجه سانتیگراد می باشد. همچنین در اکتبر شاهد دمای ۱۸ درجه در گرمترین و ۹ درجه در سردترین زمان هستیم. هر دوی این ماه‌ها دارای بارش باران تقریبا مشابه می باشند. تنها تفاوت هوای آفتابی تر در بهار نسبت به پاییز است.اگر می توانید از سفر در تابستان بگذرید، پیشنهاد ما به گردشگزان تور ونیز سفر در پاییز و بهار است. بهترین زمان برای بازدید از ونیز ماه آوریل تا جون یا سپتامبر و اکتبر می باشد. در طول این سفر انتظار آب و هوای متغیر را داشته باشید، به طوری که آسمان آفتابی در چند لحظه به آسمانی ابری و خاکستری تبدیل می شود. به هر حال همه می دانند که دلیل سفر به ونیز لذت بردن از آب و هوا نیست بلکه بازدید از بناهای تاریخی ونیز  با افقی پایان ناپذیر سفری فراموش نشدنی را به ارمغان می آورد.

 

ونیز| آب و هوای ونیز| ایتالیا| بهار ونیز| تابستان ونیز|

 

>> آب و هوای ونیز در تابستان :

تابستان در ونیز از ماه جون با میانگین دمای‌ ۲۵ درجه در گرمترین زمان و ۱۶ درجه در سردترین زمان آغاز می شود. گرما در ماه ژولای و آگوست با دمای ۲۰ و حداکثر ۳۰ درجه به اوج خود می‌رسد. هوای کمی‌ بارانی در گرمای تابستان موجب تحمل پذیر کردن هوا شده است. گرما و رطوبت زیاد باعث این شده است که رعد و برق را در بالای سر خود روی کانال‌ها را شاهد باشید اگر چه این رعد و برق‌ها باعث خلل در سفر شما می شود، اما به رمانتیک بودن سفر می افزاید. وزش بادها باعث آسمانی صاف و درخشان  که تلالو خورشید را به بالاترین سطح می‌رساند. ماه ژولای آفتابی‌ترین وقت سال با ۹ ساعت تابش آفتاب است.

 

ونیز| آب و هوای ونیز| ایتالیا| بهار ونیز| تابستان ونیز|

 

>> خطرات آب و هوای ونیز :

به عنوان یک شبه جزیره،‌ اصلی‌‌ترین خطر آب و هوایی‌ وجود آب است. جدی‌ترین مشکل برای توریست های تور ونیز و افراد محلی باران‌های سنگین، جذر و مد و تغییرات ناگهانی آب و هوایی می باشد. این مشکلات باعث بالا رفتن آب و احتمال غرق شدن شهر ونیز  می شود. از روز تأسیس این شهر بزرگترین مشکل وجود جذر و مد آب بوده است. آکوا آلتا (سطح آب بالا) برای توصیف زمانی‌ است که میزان آب به اندازه‌ایی بالا می آید که بیشتر میدان‌ها و خیابان‌ها را آب فرا گرفته و سیل جاری می شود. این اتفاق معمولا هر ۴ سال یک بار در ماه‌های نوامبر و دسامبر رخ می دهد. زمان اتفاق افتادن این رویداد به وسیله رادیو و ناقوس وسط میدان اصلی‌ به مردم هشدار داده می شود. آکوا آلتا رویدادی است از ترکیب بادهای شدید جنوبی و موجهای بلند ادرتیک می باشد. این اتفاق هنگامی‌ که میزان آب به ۱۴۰ سانتیمتر بالاتر از سطح خیابان می‌رسد، رخ می دهد. آکوا آلتا به خودی خود خطرناک نمی باشد، بلکه تنها موجب خیس شدن شما می شود. برای فرار از این خیس شدن بهترین راه حل ماندن در یکی‌ از اتاق‌های موزه‌ها و یا ماندن در هتل در طول این مدت می باشد. در غیر این صورت گردشگران تور ونیز می توانید چکمه‌های مخصوص باران را بپوشند و به گشت و گذار خود ادامه بدهند. مشکل بزرگ بعدی این است که سطح آب به طور دایم در حال افزایش است و احتمال غرق شدن شهر ونیز را بالا برده است. موقعیت ونیز  همیشه نا امن بود است. این نا امنی ناشی‌ از رسوبات آبی‌ که در دهانه رودخانه پو می باشد. پروژه قرن ۱۹ که شامل ساخت پل برای ریل قطار به منظور وصل کردن این جزیره‌ با سرزمین اصلی‌ بوده آسیب‌های جبران نا پذیری به کفّ آب وارد کرده است. در قرن ۲۰، صنعت تنها کاری که برای حل این مساله کرده پمپ کردن حجم عظیمی از آب های زیر تالاب می باشد. در ۱۰۰ سال گذشته جزیره‌ ونیز حدود ۹ اینچ به زیر آب فرو رفته است. در سال ۲۰۰۳ یک تیم‌ مهندسی کار خود تا بر روی پروژه آغاز کرده است. هدف از این پروژه ساخت خروجی‌ها در کف آب واقع در ورودی ۳ کانال اصلی‌ می باشد. این ورودی تالاب را به دریای باز هدایت می‌کند و باعث نجات شهر ونیز از غرق شدن می شود. هنگامی‌ که سطح آب پایین و معمول است این خروجی‌‌ها پر از آب می شود. هنگام جذر و مد، وقتی‌ سطح آب بالا می آید این دهانه ها خالی‌ از آب شده و با انباشته شدن‌های فشرده مانع وارد شدن آب به داخل تالاب می شود. این پروژه طوری برنامه ریزی شده که در سال ۲۰۱۶ به پایان برسد. امید به این است که این پروژه یک چارهٔ دراز مدت باشد که بعداً جزو آثار تاریخی شهر ونیز  به حساب آید .

 

ونیز| آب و هوای ونیز| ایتالیا| بهار ونیز| تابستان ونیز|

 

>> امیدواریم از این مطلب لذت برده باشید.

در صورت نیاز به هر گونه راهنمایی در خصوص سفر به ونیز و اخذ ویزای شینگن  با ما تماس بگیرید.

نظرات
نام:
پست الکترونیک:
وب سایت:
نظر:
کد: