فرهنگ ایتالیا

>> فرهنگ ایتالیا :

سنت فرهنگی ایتالیا از غنی ترین فرهنگ ها در دنیاست. مردم ایتالیا نسبت به گذشته، هویت و خانواده ی خود بسیار مفتخر و علاقه مند هستند. این مردمان بسیار میهن پرست و متحدند. اکثرمردم ایتالیا دارای زبان، دین و خواسته های مشترک هستند. زبان ایتالیایی در کشور با گویش ها و لحجه های گوناگونی سخن گفته میشود و 90 درصد مردم مذهب کاتولیک را پیروی می کنند. مناطق شمالی ایتالیا صنعتی و از نظر علمی پیشرفته است در حالی که بخش های جنوبی آن وضعیت گذشته خود را حفظ کرده است. میتوان تاریخ و تمدن ایتالیا را در جای جای این خاک احساس کرد و این نشان دهنده ی احترامی است که این کشور به میراث هنری و تاریخی خود قائل است. مردمان ایتالیا ذاتا اجتماعی و شوخ طبع و صمیمی اند.

ایتالیایی ها در هنر، معماری، ادبیات، موسیقی، و دانش، به توسعه فرهنگی فراتر از مرزهای خود دامن زده اند. حتی پیش از این رومی های باستان، اتروسکان ها در توسکانی و یونانی ها در جنوب ایتالیا، سهم عظیمی در خلق فرهنگ های موفق داشتند. در قرن 14 و با آغاز رنسانس فرهنگ بسیار شکوفای ایتالیا شناخته شد. رنسانس تقرببا 3 قرن به طول انجامید و در طی این دوره ایتالیایی ها سرتاسر اروپا را در زمینه ی آموزش و هنر، هدایت کردند. لئوناردو داوینچی (Leonardo da Vinci) و میکلانژ (Michelangelo) در میان پرآوازه ترین نقاشان و مجسمه سازان تاریخ هنر جای دارند. نویسندگانی همچون دانته (Dante)،  پترااک Petrarch و بوکاچیو (Boccaccio)، شیوه های جدیدی را توسعه بخشیدند که برای قرن ها بر نویسندگی در خارج از مرزهای ایتالیا تأثیر گذار بود. فرهنگ ایتالیایی در مراکز مختلف بسیاری گسترش یافت و این امر به دلیل تاریخ طولانی این کشور در چند پارگی سیاسی است. از دوره ی رنسانس تا سالهای اخیر هر شهر بزرگ ایالتی در ایتالیا دارای یک پایتخت فرهنگی هر چند در مقیاسی نسبتا کم، بوده است. هر مرکز تاریخ و فرهنگ مجزای خود را داراست.در طول قرن 20، منطقه گرایی فرهنگی شیوه ای را برای تأثیرات یگانگی سیاسی، آموزش مدرن، و ارتباطات انبوه، ارائه کرد و فرهنگ ایتالیایی چشم انداز ملی و بین المللی خود را بدست آورد. ایتالیایی ها فرهنگ را از اپرا گرفته تا موسیقی عامه پسند، از نقاشی تا طراحی، از سینما تا افسانه، استمرار بخشیده اند تا سهم برجسته ای را در فرهنگ معاصر ایفا کنند.
بسیاری از نقاشان بزرگ ایتالیا همچون جیوتو (Giotto)، فرا آنجلیکو (Fra Angelico)، میکلانژ، لئوناردو داوینچی، رافائل (Raphael)، تیتان (Titian) و  آمِدو مودیلیانی (Amedeo Modigliani)، جایگاه خاصی را در  بخش های  مجزا از دایره المعارف، دارا هستند، آهنگسازان ایتالیایی که همان اندازه از شهرت برخوردارند؛ آنتونیو ویوالدی (Antonio Vivaldi)، گائتانو دونیزتی (Gaetano Donizetti)، جیاکومو روسینی((Giacomo Rossini و جوزِپِ وِردی (Giusseppe Verdi)، هستند. سهم ایتالیا برای فرهنگ قرن 20 از کاگردانان سینمای ایتالیا همچون روبرتو روسلینی (Roberto Rossellini) ویتوریو دسیکا (Vittorio de Sica)، فِدِریکو فلینی (Federico Fellini)، و برناردو برتولوچی (Bernardo Bertolucci)؛ هنرمندانی نظیر ساندرو چیا (Sandro Chia)، جرجیو دِچیریکو (Giorgio de Chirico) و جاکومو مَنتزو (Giacomo Manzu)؛ نویسندگانی همچون آلبرتو مورِویا (Alberto Moravia)، ایتالو کالوینو (Italo Calvino)، ناتالیا گینزبِرگ (Natalia Ginzburg) پریمو لِوی (Primo Levi) و اُمبرتو اکو (Umberto Eco)؛ و خوانندگان اپرا ایتالیا نظیر انریکو کاروسو (Enrico Caruso)، رینا تِبالدی (Renat Tebaldi) و لوچیانو پاوارُتی (Luciano Pavarotti)، هستند.

 

تور ایتالیا| فرهنگ ایتالیا| ویزا شینگن| مردم ایتالیا| نقاشان ایتالیا|

 

>> امیدواریم از این مطلب لذت برده باشید.

در صورت نیاز به هر گونه راهنمایی در خصوص سفر به کشور ایتالیا  و تور ایتالیا با ما تماس بگیرید.

نظرات