جاذبه های گردشگری ایتالیا

>> جاذبه های توریستی ایتالیا :

اهمیت گردشگری برای اقتصاد ایتالیا در طول 50 سال گذشته به شدت افزایش یافته است و امروز توریسم سهم بیشتری را نسبت به کشاورزی در اقتصاد ایفا می کند. ایتالیا جذابیت های فرهنگی و ملی را توأمان به گردشگر ارائه می دهد. به مانند سالها پیش در قرن 16، تحصیلات یک انگلیسی اصیل تا زمانی که ایتالیا را به عنوان بخشی از آنچه سیاحت باشکوه شهرهای اروپایی نامیده می شد، ندیده بود، نا تمام می ماند. امروز، گردشگران از ایتالیا برای ویرانه های رم و یونان باستان در سیسیل، پیستوم (Peastum) و هرکولانیوم و به خاطر هنر ومعماری قرون وسطی و بیزانس در راوِنا (Ravenna) و ونیز؛ و برای یادواره های مهم رنسانس کشف شده در تاسکانی و بخصوص فلورنس و نواحی اطراف آن، دیدن می کنند. گردش در رم به طور کلی بازدید از دادگاه باستانی، آمفی تئاتر، قصر سلطنتی سنت پیر (Saint Peter) و موزه های و کلیساهای کوچک سیستین در شهر واتیکان، را شامل می شود.
چشم اندازهای ایتالیا متنوع اند و منظره ی باشکوهی سرتاسر نواحی این کشور را فرا گرفته است. نواحی محبوب برای توریست ها بخصوص دریاچه های لامباردی در شمال ایتالیا و شهرهای تپه ای توسکانی و اومبریا، هستند. برای مشتاقین نواحی بیرون شهری پاتوق های ساحلی شامل ریمینی (Rimini) در ساحل آدریاتیک، تورمینا (Taormina) در سیسیل، پاسیتانو (Positano) در خلیج کوچک سورنتو ((Sorrento، سان رِمو ((San Remo د رساحل مدیترانه ای ریویِرا (Riviera)، و ساحل اِسمرالدا (Smeralda) در ساردینی، تعیین شده است. سواحل کالابریا (Calabria) در جنوب، طی سالهای اخیر برای صنعت گردشگری توسعه یافته اند و لی هنوز از رفت و آمد کمتری نسبت به نواحی دیگر بر خوردارند. اسکی و دیگر ورزشهای زمستانی در دولومیتز (Dolomites) و کوههای آلپ در ایتالیا، مورد اقبال هستند.

 

>> کلیسای سنت مارک ایتالیا : 

کلیسای سنت مارک ایتالیا  به برج ناقوس نیز معروف است. ارتفاع برج 97 متر می باشد و در بالای آن مجسمه طلایی فرشته گابریل به ارتفاع سه متر قرار دارد. فرشته تحت تاثیر جریان باد می چرخد و زمانی که فرشته رو به روی کلیسا قرار میگیرد به معنای بالا آمدن آب می باشد. در سال 1960 حدود یک سوم شهروندان ونیز در اثر موج بزرگ بیماری طاعون جان خود را از دست دادند و مجلس سنا تصمیم به ساخت این کلیسا به افتخار مریم مقدس گرفت تا شهر را از بیماری نجات دهد.در معماری این کلیسا طیف گسترده ای از ادغام آثار هنری دوران باستان و قرون وسطی دیده می شود. معماری این کلیسا از بهترین نمونه های معماری بیزانس در جهان است و به خاطر طراحی مجلل و موزاییک های طلا که در آن به کار رفته به کلیسای طلا معروف است. خارج کلیسا کاملا مزین است و در طول قرن ها به آن اضافه شده است. داخل کلیسا در یک الگوی هندسی با طرح حیوانات مرتب شده و روی دیوار های آن داستان مریم باکره، سنت پیتر، سنت کلمنت، سنت جان مبلغ و .... نقاشی شده است. 

 

تور ایتالیا| کلیسای سنت مارک ایتالیا| ویزا شینگن| ایتالیا| ونیز|

 

>> پل افسوس ها ایتالیا :

پل معروف افسوس ایتالیا در آغاز قرن هفدهم برای اتصال زندان قدیمی به اتاق بازجویی در کاخ دوج ساخته شده است. با این حال وجود این پل منظره زیبایی به کانال بخشیده و به عنوان یکی از بهترین نمونه های معماری پل در جهان شناخته شده است. دیدن پل افسوس ایتالیا برای کسانی که تور ایتالیا را انتخاب کردند خالی از لطف نیست .

تور ایتالیا | ویزا شینگن | پل افسوس ها  ایتالیا |

 

>> امیدواریم از این مطلب لذت برده باشید.

در صورت نیاز به هر گونه راهنمایی در خصوص سفر به کشور ایتالیا، و تور ایتالیا با ما تماس بگیرید.

 

نظرات
نام:
پست الکترونیک:
وب سایت:
نظر:
کد: