درباره ونیز

>> درباره ونیز :

ونیز به شهر کانال‌ها مشهور است و با جمعیتی بالغ بر هفت میلیون نفر مرکز ناحیه ونتو است. شهر ونیز در شمال ایتالیا و در میان دریای آدریاتیک قرار گرفته است ونیز بصورت جزیره‌های کوچکی است و خشکی‌ها به وسیله کانال‌ها از هم جدا شده اند و تردد در شهر به وسیله قایق صورت می گیرد. شهر ونیز یکی از شهرهای توریست پذیر جهان است و سالانه میلیون ها توریست به تور ونیز  میروند از دیدنی های این شهر میتوان به میدان سن مارکو محل دفن مرقس یکی‌ از حواریون حضرت مسیح که به سن مارکو مشهور است را نام برد ونیز یک شهر توریستی است و 70 درصد درآمد آن توسط توریست های تور ونیز  تامین می شود.

براساس نوشته‌هاي تاريخ‌پژوهان، نخستين ساكنان ونيز از شهرهاي رومي پادوآ، آكوئيليا و كانكورديو به ونيز رفتند. آنها به قصد اشتغال در حرفه ماهيگيري عازم ونيز شدند. از قرن چهاردهم ميلادي ونيز محل استقرار ملوانان حرفه‌اي شد و كم‌كم شهر به علت نيروي دريايي‌اش شهرت يافت. در زمان‌هاي اضطراري همه مردان 18 تا 60 ساله به خدمت فراخوانده مي‌شوند و آموزش‌هاي نظامي مي‌ديدند. مثلا در سال 1338 ميلادي 30 هزار نفر از مردان ونيزي آموزش نظامي ديدند و خود را براي دفاع از شهر آماده كردند و البته در نبردهايي كه شركت كردند، بيشترشان كشته شدند. از قرن پانزدهم، ونيز بتدريج به بندري تجاري تبديل شد و تا سال 1450 بيش از 3000 كشتي بازرگاني متعلق به ونيز بودند يا در آنجا تردد مي‌كردند. تهاجم ارتش ناپلئون ونيز تا سال 1797 يك جمهوري مستقل بود. اما پس از 1070 سال جمهوري ونيز استقلال خود را از دست داد. زيرا ناپلئون بناپارت در دوازدهم مي 1797 ونيز را فتح كرد. در اكتبر همان سال براساس معاهده‌اي كه بين ناپلئون و دولت اتريش امضاء شد، كنترل ونيز را اتريشي‌ها در اختيار گرفتند. اما در سال 1805 با عقد معاهده‌اي ديگر، ونيز دوباره بخشي از پادشاهي ناپلئون در ايتاليا شد. تا اين كه در سال 1814 به دنبال شكست ناپلئون يك بار ديگر اتريشي‌ها كنترل ونيز را در دست گرفتند. در سال 1866 پس از 7 هفته جنگ‌هاي خونين ونيز بخشي از ايتاليا شد. در دوران اشغال شهر، بسياري از بناها و آثار تاريخي آن ويران شد و شهر در فضايي از ياس و نااميدي به حياتش ادامه داد. در نيمه دوم قرن نوزدهم ونيز دوباره در مسير شكوفايي قرار گرفت و به بندري جذاب براي گردشگرانی که به تور ونیز می آیند تبديل شد. در طول جنگ جهاني دوم، ونيز از معدود شهرهايي بود كه از گزند جنگ تقريبا بركنار ماند و بافت خود را حفظ كرد. امروزه آثار هنري و معماري بسياري متعلق به قرن نوزدهم و نيمه اول قرن بيستم در ونيز باقي مانده است.

ونیز| ویزا شینگن| تور اروپا | شهر ونیز|

 

ونیز حدودا 1700 سال قبل بر روی 118 جزیره کوچک در جوار دریای آدریاتیک و در شمال شرق ایتالیا ساخته شد، كه از طريق 400 پل به هم وصل شده اند .در سده دوم میلادی مردم قسمتی از شمال ایتالیا که از حمله های مکرر اقوام ژرمن به ستوه آمده بودند به این جزایر کوچ کردند و در طول قرن ها این شهر زیبا و رویایی را به وجود آوردند. ونیز امروزه یکی از شاهکارهای معماری و شهرسازی دنیا به شمار می رود. ونيز ايتاليا، موسوم به شهر كانالها ، محلي رويايي براي اهل سفر و گردشگري است. فونداسیون ساختمان های شهر ونیز از چوب است ، اما چوب مخصوصی است که از روسیه واردشده است.این چوب ها ضمن داشتن ضخامت و استحکام زیاد ویژگی دیگری که دارند این است تا وقتی که در مجاورت اکسیژن قرار نگیرند،نمی پوسند،بنابراین در آب به راحتی می توان از آن استفاده کرد. عمارت های تاریخی و آثار باستانی بسیار زیبا،آبراه ها و قایق های سنتی که به آن گندولا می گویند و نقش اتومبیل را در تنها شهر مدرن بدون ماشین دارند،کارناوال ماسک معروف ونیز، همه و همه به این شهر جلوه زیبا و تماشایی داده اند که هر ساله حداقل شش میلیون توریست از آن بازدید می کنند. شهر ونیز بخودی خود یک چشم‌انداز بی‌نظیر است، چیزی که در تمام دنیا مانندی ندارد. بهترین راه برای گردش در ونیز قدم‌ زدن است. خیابان سنت مارکز اسکوآر (St Mark’s Square) اگر شما صادقانه بخواهید امپراطوران پیشین ونیز را درک کنید اینجا جایی است که باید از آن دیدن کنید. در اطراف میدان، قصر سلطنتی سنت مارکز (St Mark’s) را پیدا خواهید کرد، مزین به صف غیر قابل باوری از گنج های غارت شده و کاخ دوجز (Doge’s) با اتاق‌های ایالتی عالی اش و برج ساعتی باشکوهش و برج کلیسا، در جایی که شما می‌توانید چشم‌اندازی پر زرق و برق از ونیز داشته باشید. Ca’ Rezzonico اینجا در 1756 ساخته شد. بالغ بر گذشت 100 سال از نخستین روز ساخت آن، Longhena’s Palazzo یکی از زیباترین اماکن در کل شهر ونیز است. Ca’ Rezzonico, Dorsoduro Ca’ Pesaro Ca’ Pesaro موزه مدرن هنری ونیز است و در یک Palazzo قدیمی واقع شده است. اکثر هنرهای مهیج را می‌توان در دپارتمان هنر شرقی پیدا کرد. آدرس: Fondamenta Pesaro, Santa Croce 2070 اینترنت: www.museiciviciveneziani.it Rialto Fish Market از بازار در طول هفته دیدن کنید. ماهی فروشان، صحنه های هیاهو، نمای خارجی قدیمی و کانال ؛ همگی را در یک تجربه می توان دید. بهترین مغازه های قصابی شهر نیز در همین محل قرار دارنددر قسمت قديمي و تاريخي شهر، كانال‌ها نقش خيابان را دارند و در آنها تاكسي‌ها و اتوبوس‌هاي آبي مسافران را جابجا مي كنند. ونيز بزرگ ترين شهر بدون اتومبيل در اروپاست. قسمت شمالي شهر همان بافت قرن‌هاي گذشته را حفظ كرده، به طوري كه مردم براي رفت و آمد يا از قايق استفاده مي كنند يا با پاي پياده به مقصد خود مي روند، ونيز شهري بدون خودرو سواري و كاميون است. شهر ونيز 25 خط اتوبوسراني آبي دارد. قايق سنتي و كلاسيك ونيز به نام گوندولا امروزه عمدتا گردشگران را جابه جا مي كند يا از آن براي مراسم عروسي و جشن هاي ديگر استفاده مي شود. بيشتر ونيزي ها براي رفت و آمد اتوبوس آبي سوار مي شوند. شهر همچنين شمار زيادي قايق شخصي دارد كه همان خودروهاي شخصي افرادند.

 

ونیز| ایتالیا| شهر ونیز| ویزا شینگن| اروپا|

 

>> امیدواریم از این مطلب لذت برده باشید.

در صورت نیاز به هر گونه راهنمایی در خصوص سفر به ونیز  و اخذ ویزای شینگن  با ما تماس بگیرید.

 
 
 
نظرات
نام:
پست الکترونیک:
وب سایت:
نظر:
کد: